| ActiuniBUG a întrebat:

Doresc sa aflu parerea voastra despre ideea mea de a face un mic bussines... Doresc sa o rog pe mama sa imi coase un smokin dupa care sa il vind facind oferta pe net repetind procedura de mai multe ori. Vreau sa va intreb de ce tip de material am nevoie de citi metri care ar fi masurile si ce parere aveti, orice alta informatie e bine venitahappy mersi

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Uite cateva explicatii: http://mauverthomme.wordpress.com/
In general se folosete tergal (material scump din lana) si matse pentru partile lucitoare.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Smokin (sau smochin) este un pom si nu se coase. Ai vrut sa spui "smoking". Cantitatea de material depinde de marime. Oricum este nevoie de un tipar special pentru coaserea lui. Smoking-ul este o haina de ocazie si eu nu as cumpara asa ceva de pe net. Este un produs scump si trebuie sa fie pe masura mea.

| ActiuniBUG explică (pentru Salontanul):

Imi cerscuze am dorit sa scriu smoking. Si apropo am nevoie de material special sau material obisnuit e de ajuns?

| Salontanul a răspuns (pentru ActiuniBUG):

Uite cateva explicatii: http://mauverthomme.wordpress.com/
In general se folosete tergal (material scump din lana) si matse pentru partile lucitoare.

| ActiuniBUG explică:

Imi cer scuze am dorit sa spun smoking. app am nevoie de material special sau pot folosi materiale obisnuite?