| Ady_Adrian_1999 a întrebat:

Salut TPU,
Eu am contul de paypal pe numele meu si nu am 18 ani, pot pune cardul mamei mele ca sa scot banii din contul paypal?
Daca nu m-am gandit la 2 variante:
Ori sa fac alt cont(pe numele mamei mele) si sa ii trimit banii.
Ori sa schimb numele contului actual(nu sunt sigur daca merge)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poti lega un card bancar care nu este pe numele tau, pentru ca Paypal urmeaza sa te verifice si nu se accepta sa folsoesti cardul bancar al altei persoane.
Daca ai crezut ca poti sa-i pacalesti pe cei de la Paypal, te inseli, verificarile lor vor conduce la blocarea contului!

Daca faci alt cont pe numele mamei, este nevoie ca ea sa confirme contul bancar si ulterior, cand Paypal verifica banca ei, retrangand de acolo $2, ii va trimite un cod format in 4 cifre, care se poate vedea doar in extrasul de cont de la banca, sau online (daca are access online la contul ei banca).
Fara acel cod care trebuie reintrodus in Paypal, confirmand laiditatea contului bancar, nu se poate incheia procesuld e verificare si nici utilizarea contului Paypal.