| OmulDinVis000111 a întrebat:

Salut TPU. Ma gândesc ca în vara ce vine sa încep o micuța afacere. O afacere în care sa cumpăr ceva lucruri de pe aliexpress și să le vând pe olx mai scumpe. Ce ar fi cel mai bun?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Praf de scărpinat.

| dullcat a răspuns:

Buna.Din punctul meu de vedere, bisnita nu prea intra la categoria de afaceri.Sunt deja destui care fac asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți falimentează afacerea pana ajung comenzile, mai ales dacă sunt livrate prin poștă. Sau dacă mai prinzi un vânzător neserios, care îți ia banii si nu trimite nimic. Vorba lui Sabrian46 : praf de scărpinat.

| AmandinaDragan a răspuns:

Sticle de lampa nr 3.

| ElaIliesi a răspuns:

Ceva ce ti-ar placea sa promovezi toata ziua, fiindca vei avea vanzare in fucntie de promovare, de audienta pe care reusesti sa o construiesti. Un produs in care sa crezi in primul rand tu ca e foarte util. Ce ai folosit si ti s-a parut extraordinar si avea totusi un pret foarte mic?

| ElMuiLocco a răspuns:

I.ati gandul, ca te trezesti cu Anaful pe capul tau. Se vorbea la stiri ceva legat de asta, de cei care au "afaceri" nedeclarate.
Si mai pui si faptul, vor fi obligate firmele de curierat sa ofere date despre tranzactiile efectuate de persoane, dar nu mai stiu in ce conditii, mi se pare la platile pe care le faci in numerar.