| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Mai exista magazine de bunuri confiscate?

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, fiecare oraș are unul.

| Davidovski a răspuns (pentru sadrian46):

Pai uite ca am fost in orasul in care stau (Arad) si in fostul loc in care a fost magazinul ca sa gasesc o usa inchisa si in cladirea anaf ca sa nu gasesc nimic

| sadrian46 a răspuns (pentru Davidovski):

Pe situl Ministerului finanțelor sau al justiției se găsesc scoase la licitație obiecte, mașini case, terenuri și bunuri confiscate.

| Davidovski a răspuns (pentru sadrian46):

Nu am gasit, daca ma poti ajuta cu un link...

| sadrian46 a răspuns (pentru Davidovski):

Toate băncile au o asemenea listă.
https://www.unicredit.ro/......ilite.html

| Iote a răspuns (pentru sadrian46):

Asta e altceva, nu ce intreaba userul. El vrea magazin cu bunuri confiscate scoase la vanzare. Linkul duce catre imobilele pentru care Bancile au dat credit dar acesta nu a fost achitat. Fiind bunul Bancii pana la achitare, il scoate la licitatie ca sa recupereze paguba.

| sadrian46 a răspuns (pentru Iote):

I-am trimis un link unde sunt adresele tuturor magazinelor cu bunuri confiscate, din toată țara.

| Iote a răspuns (pentru sadrian46):

Mie imi aduce altceva. Case, apartamente. Probabil ai vizionat pagina si apoi ai trimis alt link.

| sadrian46 a răspuns (pentru Iote):

Am mai trimis un răspuns cu acest link, dar probabil că nu s-a încărcat pe TPU, iar eu nu am verificat.
Dacă citești până la capăt, găsești adresele tuturor magazinelor cu lucruri confiscate de ANAF din țară.
https://shopniac.ro/magazinul-anaf-19901/

| Davidovski a răspuns (pentru sadrian46):

Din cate poti vedea pe acel site, link-urile catre stocuri si ce mai e acolo nu merg, probabil pentru ca au fost desfiintate, cat despre locatie, acolo am fost astazi, e anaf ul si nimic mai mult, nici un magazin in interior

| Iote a răspuns:

La mine in oras nu sunt. Desi am citit si eu pe net ca ANAF-ul are prin tara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Când ți-au văzut ăștia poza de profil, s-au speriat și l-au închislaughing.

| Adrian5575 a răspuns:

In Constanta sunt. Poate s-a mutat in alta parte in Arad.