| Razvan_Mandachi_1955 a întrebat:

pai uitati ce problema am, as vrea sa strang bani pentru un PC nou.....am 15 ani si nu stiu unde sa ma angajez sau ce sa fac sa fac rost de bani....credeti ca as avea unde?

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Esti in stare sa scrii competent in romana si/sau, cel mai bine, engleza? Grafica/design, ceva?

| Razvan_Mandachi_1955 explică (pentru KodrutZ):

Pai daca tear interesa is bun in IT si in desen is cam mijlociu dar pot crea servere de jocuri gen samp/minecarft/cs

| Razvan_Mandachi_1955 explică (pentru KodrutZ):

Daca e pot face povesti, gen povesti de jocuri/povesti super eroii/povesti viata reala...dar din astea romantice nu! Sau pot ruga pe cineva daca te intereseaza scrie povesti despre 1D si are foarte multi cititori

| KodrutZ a răspuns (pentru Razvan_Mandachi_1955):

Mai citeste ce ai scris si zi-ne cum te descalifica mesajul asta din start. Incearca totusi sa detaliezi ce intelegi prin "bun in IT" si "cam mijlociu" in desen. Povesti despre 1D? Was ist das?

| OnuOnulică a răspuns:

Evident ca ai putea sa te angajezi si la 15 ani happy insa nu cu carte de munca...dar te poti angaja.
Dar nu te astepta sa castigi mult maxim 2-3 milioane pe luna acum depinde si ce vrei sa faci happy

| Razvan_Mandachi_1955 explică (pentru OnuOnulică):

Si cam la ce sa ma angajez pentru 2-3 milioane?

| OnuOnulică a răspuns (pentru Razvan_Mandachi_1955):

Sa imparti pliante.

| Razvan_Mandachi_1955 explică (pentru OnuOnulică):

As vrea unde pot sa ma angajez si daca e in Bucuresti?
Si as vrea un link cu mai multe informatii...

| angemon500 a răspuns:

Vinde limonada sau bratari sau angajezata intr-un restaurant ca spaltor de vase sau fate traficant de pufuleti laughing)

| Kumiko19 a răspuns:

N-o sa-ti dea nimeni bani ca scrii povesti despre 1D, sa fim seriosi. Tot ce poti face sa sa imparti pliante. Sau sa negociezi cu ai tai.

| Owlsolider a răspuns:

Sa te angajezi nu cred ca poti, dar daca ai vreun talent, strada e noua ta scena