| vlllaaddd a întrebat:

Salut TPU, pe net scrie ca plata salariului este in ziua de 10 si 25 a fiecarei luni.

la firma unde am lucrat eu plata este in ziua de 10 dar luna asta ziua de 10 pica duminică, deci azi trebuia sa imi intre banii pe card dar nu mi-au intrat.

mentionez ca nu mai lucrez la firma din 1 martie.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu esti la banca cu care lucreaza firma, iti vor intra pe card luni. Si eu intampin aceasta problema.

17 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Mai așteaptă

| StoicAnalysis a răspuns:

Mai ai timp pana diseara la 8

| vlllaaddd explică (pentru StoicAnalysis):

Si daca nu intra azi, s-ar putea sa intre luni?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru vlllaaddd):

Depinde de cand au predat statele de plata cei de la contabilitate si de banca unde iti intra tie banii.

| vlllaaddd explică (pentru StoicAnalysis):

Pai si daca nu intra deloc atunci ce fac?

eu am contul la Bcr

| StoicAnalysis a răspuns (pentru vlllaaddd):

O sa iti intre pana diseara. Foarte rar se intampla sa intarzie contabilii cu statele de plata. Si mie tot pe 10 imi intra salariul. De aproape 5 ani de zile, am primit salariul la timp. O singura data am patit sa primesc salariul duminica si de cateva ori sambata.

| darrio2007 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Nu iti intra banii pe card sambata si duminica.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru darrio2007):

Daca nu pateam asta, nu crezi ca nu mai mancam rahat degeaba cu omul asta?

| darrio2007 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Poti manca orice, e problema ta. Si la mine lichidarea imi intra pe 10 pe card. Sunt la alta banca decat cea cu care lucreaza firma. Si mi-au intrat ieri in jur de ora 16. Altadata mi-au intrat luni chiar daca ziua de salariu a picat sambata.
Poate ti-au intrat vineri si nu ai observat.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru darrio2007):

In mod normal stiu ca banii nu ti se vireaza in cont sambata sau duminica.Am spus ca mi s-a intamplat asta pentru ca eu prin aplicatia de la banca imi verific in timp real veniturile si cheltuielile. Si stiu sigur ca mi-au intrat de cateva ori ( 2-3 ori ) banii sambata in cei 4-5 ani de munca, pentru ca ultima oara cand verificam vineri cardul era la ora 21:00 si nu aveam banii. Si apoi am primit notificare pe aplicatie sambata dimineata la 10 cum ca mi-au intrat banii. Daca nu eram absolut sigur de ce am observat, nu mai imi bateam capul sa scriu minciuni aici, pentru ca nu isi au rostul si nu ajuta pe nimeni.
P.S. Acum este sambata si nu mi-au intrat banii deocamdata. Daca luni o sa imi intre banii, adica pe 11, inseamna ca anul asta la mine o sa fie prima data cand nu o sa imi intre banii la timp. Chestii neprevazute se intampla in toate domeniile straight face

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Update: Este sambata ora 8:21. Tocmai acum mi-au intrat banii adica salariul. Unde este acum explicatia data de tine? big grin

| darrio2007 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Intarziere in sistemul electronic al băncii. Ti se pare ca lucreaza cineva la babcă sambata la ora 8.21?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru darrio2007):

Stiu ca nu se lucreaza in weekend la banci. Eu doar am spus ca banii se pot vira ( indiferent daca o face sistemul digital sau o persoana) si in weekend in rarele cazuri.

Răspuns utilizator avertizat