| LohneheriusAy a întrebat:

Salut TPU! Saptamana viitoare plec 5 zile in Marea Britanie (Londra) si as dori sa stiu daca pot plati acolo cu cardul BRD (pe care am lei) la o rata de schimb acceptabila. Adica sa nu imi schimbe o lira pe 6 lei de exemplu, daca lira e 5. 60lei.
Am auzit ca dupa BREXIT s-au schimbat anumite politici bancare si nu vreau sa ma trezesc cu surprize.
(Prefer sa nu umblu cu cash pe acolo.)
Multumesc anticipat!
DAU FUUNDĂ!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te uiti sa vezi ce rata de schimb are brd si aia va fi.
Sau folosesti revolut.

| TheGentleman a răspuns:

Fă-ți mai bine Revolut, e mai simplu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai plati la cursul bancii cardulu plus comision 2% din valoarea platii

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde ai scos prostia asta cu 2%?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Din extrasul de cont. Esti multumit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti plati la cursul bancii cardului plus comision 2% din valoarea platii, am vrut sa scriu

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru LohneheriusAy):

Da, la suma in lei, orice banca din Romania are comisionul asta