| ALEX12348 a întrebat:

Salut TPU, școala mi-a făcut un card în care îmi baga bursa profesională dar am un dubiu dacă cumpăr ceva și n-am bani pe card vine un fel de datorie la bancă, banca e BCR?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cardul respectiv este card de debit si nu poti cumpara cu el de o suma mai mare decat ai in momentul respectiv in contul de card.
Doar cu cardul de credit poti cumpara mai mult decat ai, la acesta banca iti acorda o limita de credit.