| azeppellin a întrebat:

Salut,am un card Cirrus de la BRD, de la scoala profesionala de 3 ani,pentru a ne baga bursa lunara, am 16 ani. Intrebarea mea este daca cineva din strainatate imi poate transfera bani pe acel card si daca pot sa fac cont PayPal si sa introduc cardul acela, este legal?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice card este atasat unui cont. Contul este format din cifre si litere in numar de 24. Daca ai acel cont si swiftul (cred) oricine iti poate trimite bani de oriunde.
Sunt doua posibilitati: asta cu contul sau prin Western Union si la orice bancomat BRD ii poti transfera automat pe card fara sa mergi la ghiseu.