| OmObisnuit a întrebat:

In valoare de cat e bursa de la scoala profesionala?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bursa profesionala este de 200 lei lunar, conform HG 951/2017, citez:
"ART. 2
  (1) Bursa profesională se acordă tuturor elevilor care frecventează învăţământul profesional şi constă într-un sprijin financiar lunar de 200 lei, al cărui cuantum poate fi modificat anual prin hotărâre a Guvernului, la propunerea Ministerului Educaţiei Naţionale."
Exista un proiect pentru a o mari la 250 lei, nu stiu sa fi fost aprobat.

| aanaaaaxqq a răspuns:

250, eu atat iau

| AndreeaDinu255 a răspuns:

La mine in oras este 250 de lei acum depinde

| MarioAntonioTomita a răspuns:

Eu primesc 250 lei