| Norbert97 a întrebat:

si La Multi ani! Am si eu o intrebare: Tot caut cum pot sa fac bani pe internet? Am 18 ani si as vrea sa incerc ceva chiar daca castig putin dar sa fie adevarat nu o prostie ca sunt prea multe site-uri care isi bat joc de tine. Nu vreau vlogging youtube etc. Vreau niste raspunsuri de la persoane care chiar au facut asa ceva si castiga ceva nu vreau raspunsuri aiurite fake etc. Multumesc dau FUNDA pentru ce-l mai de treaba. happy

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde ce stii sa faci. Sunt mai multe siteuri serioase de freelancing in care poti sa indeplinesti diferite slujbe si sa castigi bani pentru ele. Intai vei castiga putini bani pe munca multa, apoi dupa ce se dovedeste ca esti serios si bun in ceea ce faci, tot mai multi. Din cate stiu eu, cel mai bun acum este: https://www.odesk.com/

| Norbert97 explică (pentru Brigaela):

Mai exact ce anume trebuie sa fac? Ca vad ca sunt cativa romani pe aici cu profilul lor plus sunt o gramada de categorii cum ar fi web developer mobile etc. Imi explici si mie? Multumesc anticipat!

| Brigaela a răspuns (pentru Norbert97):

Ce stii tu sa faci. Eu de exemplu am tradus texte din engleza in romana si invers, fiindca stiu foarte bine engleza. Daca stii sa faci web design, gasesti numeroase joburi, la fel daca stii sa faci programare. Ai zis ca vrei sa lucrezi pe calculator, deci stii sa faci ceva pe calculator. gaseste-ti joburi pe care sa stii sa le faci.

| Norbert97 explică (pentru Brigaela):

Multumesc frumos! happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inveti programare si in cativa ani o sa faci si bani pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o ocazie foarte buna daca doresti sa castigi un ban cinstit din confortul casei fara a avea nevoie de cunostinte in domeniul calculatorului!
Tot ce trebuie sa faci este sa rezolvi niste microjoburi. Acestea sunt foarte usor de rezolvat, vei vedea pe site ce ai de facut mai exact.
Se ofera un bonus de 8 dolari la inscriere si cate 0, 5 dolari pentru fiecare referal adus.
Eu am scos pana acum prima plata de 30 dolari. Banii se pot scoate prin Western Union sau Paypal.
Link de inscriere: http://lucreazaonline.ro/1034
Aici am postat o dovada de plata:
http://imgur.com/dpLTlv3
Daca ai timp liber o ora pe zi, este suficient pentru a face cateva sute de lei lunar. Bafta!

| Rockat a răspuns:

Intra aici: http://profitshare.ro/ faci reclame la magazine online si pentru fiecare comanda efectuata cu un link de al tau tu primesti intre 1 si 10% sau depinde de comerciant. Vezi mai multe pe site.

| Norbert97 explică (pentru Rockat):

Si chiar castigi? Tu ai incercat?

| Rockat a răspuns (pentru Norbert97):

Da. doar ca eu nu prea am avut vanzari. Dar daca crezi ca poti face reclama buna atunci merita. Tot sistemul e gratis si lucreaza cu firme cum ar fi : eMAG, flanco, altex, banca transilvania si multe altele.

| Norbert97 explică (pentru Rockat):

Am inteles! O sa incerc totusi sa fac ceva chiar daca castig putin. Mersi multwinking

| Rockat a răspuns (pentru Norbert97):

Daca ai vanzari multe castigi mult.

| Norbert97 explică (pentru Rockat):

Dar aici trebuie sa iti pui lucruri de ale tale la vanzari? Sau cum ar fi siteul emag.ro are ceva vanzari noi aparute si il postez pe profitshare?

| Rockat a răspuns (pentru Norbert97):

Tu iei un linkde la un produs de pe emag.ro. Il convertesti in profitshare iar apoi ii spui cuiva sa cumpere produsul acela cu link-ul generat de tine. El cand va accesta link-ul il va trimite intai catre pagina ta de profit share iar apoi va redirectionat automat catre pagina eMAG a produsului, iar daca el si cumpara acel cu produs, tu primesti intre 1- 10% din valoarea lui (sau depinde de magazin). Dar ca sa fii sigur ca faci totul bine intereseaza-te pe site profitshare.ro!

| AndreyBorona a răspuns:

Eu iti recomand marketglory, e cel mai simplu si placut, poti ajunge sa faci bani frumosi, dupa cateva luni se obsertva diferenta: http://www.marketglory.com/strategygame/Borona
Bafta!

| Norbert97 explică (pentru AndreyBorona):

Aici trebuie sa te joci sau? Am vazut site-ul asta dar nu se pare de incredere.

| Sandu_Adrian_1992 a răspuns:

Salut Adrian, sincer, am încercat și eu tot felul de site-uri gen pay-per-click, refferals, video-uri pe youtube cu Adsense, dar nu scoți bani adevărați din așa ceva. Adică trebuie să petreci o groază de timp, nu poți să scoți banii decât când ajungi la o anumită sumă, și apoi când în sfârșit ai acea sumă, o scoți și te gândești „pentru mărunțișul ăsta am pierdut câteva luni?"

M-am lăsat de așa ceva de la prima experiență de genul pe care am avut-o.

Dar totuși nu m-am lăsat, tot am vrut să-mi depășesc condiția și să nu depind de un salariu, am găsit în țară și în străinătate ghiduri și programe de training pentru care am plătit mulți bani, dar am învățat cum să deschid o afacere online de la ZERO, FĂRĂ bani de investiții.

Am început cu nevoia bărbaților de a rezista mai mult în pat și de a-și satisface partenerele, cum eu rezistam destul de mult am creat propriul produs, pe care și acum îl vând online, împreună cu alte produse complementare.

Recent, am început să primesc emailuri și telefoane de la persoane pe care nici nu le cunosc, în care mă întreabă ce am făcut de am reușit, și să-i ajut și pe ei să pornească o afacere online cu succes.

De aici mi-a venit ideea să creez propriul meu produs despre cum să pornești o afacere online de la ZERO FĂRĂ bani de investiții, și deja am scris partea CEA mai importantă din ghid despre cum să pornești cu succes o afacere online.

Acum vorbesc și cu alte persoane despre ce vor să știe, ce temeri au și de ce au nevoie pentru a porni afacerea lor, și vreau să te ajut și pe tine.

Lasă-mi printr-un mesaj aici adresa ta de email, profil de facebook sau messenger, Skype sau chiar și numărul tău de telefon, și promit că te voi contacta și ajuta să-ți pui afacerea pe picioare.

În plus, dau GRATUIT partea cea mai importantă, de bază chiar în demararea cu succes a unei afaceri online, așa că nu ezita să mă contactezi la adresa de email sanduadrian11@gmail.com, pagina de facebook https://www.facebook.com/SanduAdrian11?ref=hl, Skype Sandu.Adrian92, sau pe unul din site-urile sanduadrian.com și scapadeejaulareaprecoce.com.

Vorbim curând, Adrian.

| belcatalin a răspuns:

Buna Adrian.
Eu lucrez in prezent la 4 proiecte mari online de facut bani pe net foarte serioase verificate fara nici cel mai mic risc. Dar trebuie sa ai rabdare pentru ca se castiga in timp, realizand bineinteles sarcinile ce sunt impuse, zi de zi.
Dar pentru mai multe amanunte si detalii iti las adresa de e-mail:belcatalin@yahoo.com