| Darius392 a întrebat:

am o intrebare : Cum sa castig bani din youtube?
Vreau detaliat.

Răspuns Câştigător
| gmxromania78 a răspuns:

Ca sa castigi bani din youtube trebuie sa ai mare rabdare. Mai intai trebuie sa iti faci comunitatea, sa ajungi la 1000 abonati ca sa faci macar 5-10 $ pe luna. Deci daca vrei sa faci bani din youtube nu e asa de usor cum pare...Sunt si eu youtuber, fac de 3 luni si am doar 320 abonati. Dar incearca, poate o sa ai noroc!

| Darius392 explică (pentru gmxromania78):

Mersi, da-mi link de la canalul tau, poate ma abonezwinking Mai astept raspunsuri si, daca e iti dau fundawinking

| gmxromania78 a răspuns (pentru Darius392):

Canalul meu il gasesti pe youtube sub denumirea DiamondGMX (Am o poza in care scrie DX). Daca vei face vlog poti avea succes cu vlog-ul.

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

NU faci bani din YT. Punct. Cu energia si timpul pe care le irosesti incercind asa ceva poti cistiga mult mai mult facind alte chestii (un blog de bun simt, online marketing, etc).

| Darius392 explică (pentru KodrutZ):

Ba poti, documenteaza-te si dupa raspunde.
Stiam ca poti face din views-uri, abonati, anunturi, etc. dar nu stiam detaliat cum faci cu parteneriatul youtube.

| KodrutZ a răspuns (pentru Darius392):

Mai citeste de o suta de ori raspunsul meu si poate il intelegi. Sute de ore de munca pentru POSIBILITATEA de a cistiga citiva dolari si depinzind direct de mofturile lu' YT care poate oricind sa iti dea jos toate clipurile ca asa au ei chef sau ca isi schimba brusc politica nu se cheama ca faci bani.

| davidrcv a răspuns:

Darius,da-mi si mie un link cu canalul tau de yt, daca ai. Te rog.

| Darius392 explică (pentru davidrcv):

Inca nu am rolling on the floor
Vreau sa ma apuc de vlog prin octombrie-noiembrie.
Daca e, iti dau atunci linkul', da? rolling on the floor