| cobra221 a întrebat:

Sper ca e ok categoria.

As vrea sa stiu si eu cam cati bani iti trebuie si ce documente ca sa te muti de tot in Anglia. Eventual si cum iti gasesti un job, chestii de genul. Sper ca intelegeti si ma puteti ajuta cu detalii.

Am 14 ani si vreau sa ma mut cu parintii mei.

Răspuns Câştigător
| express11 a răspuns:

Depinde-pentru chirie, mancare, nu se stie daca gasesti, sau gasiti de munca acolo. oricum fara sa aiba vreunul contract de munca acolo, va fi greu.trebuie sa stii engleza bine, viata este scumpa in Anglia.3 insi, stiu eu... 5000 lire sterline pentru3 luni... fara transport.

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Buletine,bani cat cuprinde, si cu jobul, daca ai noroc, gasesti daca nu, nu. oricum Anglia este o tara scumpa.

| cobra221 explică (pentru express11):

Mersi. As vrea sa stiu si o suma, nu bani cat cuprinde. Nu-ti trebuie toti banii de pe pamant.

| express11 a răspuns (pentru cobra221):

Depinde-pentru chirie, mancare, nu se stie daca gasesti, sau gasiti de munca acolo. oricum fara sa aiba vreunul contract de munca acolo, va fi greu.trebuie sa stii engleza bine, viata este scumpa in Anglia.3 insi, stiu eu... 5000 lire sterline pentru3 luni... fara transport.