| Alecsander98 a întrebat:

sper ca am nimerit bine categoria...

Deci, as vrea sa fac in camera mare un mini cinema, adica la tv din camera mare care e hd sa leg un pc de care sa leg un home cinema 5.1. Vreau ca atunci cand vizionez un film sa se auda din care parte vine un calaret sau stiu eu, sa se auda ca din stanga impusca unul pe altul, sper ca intelegeti... Ce parere aveti?

Ma puteti ajuta cu niste sfaturi, adica in sensul ca ce fel de home cinema imi trebuie sau stiu eu si cam ce pret ar fi in total cu totul, tinand cont ca am tv si pc?

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Asta depinde de film daca sunt ripuri luate de pe net si nu-s originale degeaba. sunt inregistrate monocanal.
depinde. la cele cumparate doar cele care au sigla cu dolby surround merg. la setari in pc poti sa muti pe 5.1 din control panel si apoi sound. sau din aplicatia placii de sunet

| Utilizator1234 a răspuns:

Porcariile alea de Samsung si Panasonic sau Akai din Altex si Domo, nu vor fi niciodata Home-Cinema. E doar un nume aruncat acolo ca sa prosteasca o ramura nepriceputa de consumatori. Un home cinema decent se compune din Receiver multicanal si un sistem 5.1 de incinte pasive. Spune ce buget ai pentru partea audio, ca variante sunt multe, iar preturile variate.