| BikerZone a întrebat:

Spuneti-mi si mie, ce afacere ar fi mai profitabila sa deschid? Adica intr-un sat cu ma mult de 5000 de locuitori, in afara de cluburi magazine, cafenele?
FUNDA :p

10 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Un centru de consultanta pentru obtinerea de fonduri europene in agricultura, combinat cu serviciu de desfacere a bunurilor gen brinza/lapte/legume direct la oras, la clienti.

| BiuL a răspuns:

Farmacie, oameni bolnavi mereu vor fi, sau farmacie veterinara. Cafenea nu stiu daca merita, nu stiu cati oameni din sat au timp de sucuri sau cafele. Eventual un service auto.

| Mihaela1964 a răspuns:

Tocilarie,un mic atelier de reparatii,magazin de metalo-chimice, magazin de seminte, ingrasaminte, rasadnite, substante de combaterea daunatorilor.Cred ca asta s-ar vinde la sat, nu cred ca se omoara taranii dupa pizza si nici prin cafenele nu prea stau...de cluburi, nici nu mai vorbesc.Banii-s putini la tara si lumea n-are chef sa-i cheltuie pe mofturi de oras.Bafta!

| BikerZone explică (pentru Mihaela1964):

Pai Mihaela1964 in satul meu, lumea e chiar fitoasa, si cal toti oraseni se muta aici, isi fac vile cu cate 2 etaje, masini scumpe... e diferit fata de un sat dela batranesc.

| Mihaela1964 a răspuns (pentru BikerZone):

Am inteles! Atunci deschide spalatorie auto, salon de infrumusetare, pet shop.

Răspuns utilizator avertizat
| Vladone80 a răspuns:

Cauta o idee pe site-ul Enciclopedia Afacerilor!

| andreifals a răspuns:

Ceva sala de "pacanele" combinat cu agentie lotto... are succes si la cucuietii din deal

| danyel89 a răspuns:

Casa de pariuri happy -fornetti, pizza

| BikerZone explică:

Ma gandesc la o sala de forta sau la niste piscine, ca lumea e atrasa de asaca ceva, mai ales tinerii.