| Lawerence a întrebat:

Salut TPU!
Stie cineva care sunt pașii de urmat pentru a deschide un site unde se comercializează licențe de Windows? De unde obțin aceste licențe pentru a le comercializa?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Regula pe TPU e cand iti raspunde Violleta sa ignori ce scrie ca scrie prostii.

Revenind la subiect Microsoft ofera programe de parteneriat.

https://partner.microsoft.com/ro-ro/partnership

Nu stiu care sunt exact regulile, dar exista niste reguli sa te poti inscrie. Gen sa ai deja firma de profil IT cum ceva vechime si vanzari etc etc etc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este imposibil asa ceva, odata ce nu esti AUTORIZAT de Windows sa le re-vinzi licentele.

Asta este ilegal si poti fii dat in judecata putand face chiar puscarie daca furi si revinzi licente windows.

| Lawerence explică (pentru Violleta2022):

Cine a zis ca fura sau ce ai mai spus tu aici? Intreb pentru ca am vazut mai multe site uri ce comercializează licențe de Windows. Cei ce fac asta nu cred ca fura sau ce ai mai zis tu aici. Iar întrebarea pe care am pus o e strict pentru a face totul legal!

Răspuns utilizator avertizat