| Ingognito a întrebat:

stie cineva ce pot face daca nu mai pot merge la munca din cauza virusului? Lucrez la un magazin de baloane si din cauza virusului s-au anulat multe lucrari asa ca mi-au spus sa nu mai vin ca inchid pana trece treaba asta, pai si daca dureaza o luna sau mai mult sa zicem cum fac bani?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De data asta vei fi platit sa stai acasa!

| darrio2007 a răspuns:

75% din salariu, pe perioada cat nu lucrezi, asigurat de stat. Daca lucrezi legal, cu contract.

| Ingognito explică (pentru darrio2007):

Pai lucrez cu contract dar nu a zis nimic angajatorul de 75% a spus sa stau acasa pe perioada nedeterminata gen pana se termina cu virusul si de salariu a zis ca ma anunta mai incolo ce hotaraste cu salariile atat.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, in situatia data, toate afacerile care nu sunt importante, vor fii inchise pe o perioada nedeterminata, fiind vorba de mai multe luni.