| Marian_George_1997_3dh2 a întrebat:

Stiu ca suna prostesc dar exista un imprumut sau ceva de genu pentru adolescenti happy, adica sa imprumuti bani si sa-ti dai alocatia pe luna? happy

5 răspunsuri:
| William a răspuns:

Da, te imprumuti la parinti, rude sau prieteni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la parinti

| Taduic a răspuns:

Ești minor, nu poți face imprumuturi, nu există nici o garanție că banca își va recupera bani, nimic nu e pe numele tău, o afacere, o mașină sau o casă (de aia mulți oameni rămân pe străzi, cred că dacă împrumută de la bancă nu dau bani înapoi). D.p.v.d al statului, nu ai nici un bun de valoare mare care este pe numele tău. Singura modalitate de a te împrumuta cu sume de bani sunt prieteni, părinți.
Ei bine, dacă chiar vrei o altă metodă înafara de prieteni și părinți mai există bancă de evrei. Doar că nu te încurajez să faci asta, e periculos.

| Marian_George_1997_3dh2 explică (pentru Taduic):

Si cum e banca asta de evrei?

| Taduic a răspuns (pentru Marian_George_1997_3dh2):

Am vrut sa fiu discret. Faceam referire la camatari.