| stefannnnnnnnnn a întrebat:

Salut, stiu ca poate suna prostesc ceea ce voi intreba. Luna viitoare trebuie sa primesc un pachet din sudul Italiei, sunt sanse sa imi vina cu coronavirus?

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

99,99%.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că ai să primești pachetul în situația de față, mai ales din Italia.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca il primesti si e impachetat de mai mult de o saptamana, nu a mai ramas nicio urma de virus acolo (daca a existat)

| nojudgements a răspuns:

Virusul se transmite prin contact fizic cu o persoana care e infectata. Daca acea persoana, sau mai multe persoane care sunt infectate, au făcut contact cu pachetul tau(l a atins dupa ce a strănutat, tusit) e posibil sa fie contaminat. Nu ma pot pronunța exact