| IRocky1204748483759 a întrebat:

sunt un băiat care are multe lucruri si totusi eu imi doresc un calculator bun pentru jocuri.Ma puteti ajuta cumva sa strang bani? Si da părintii mei nu imi dau. Datini vreun site sau ceva si apropo am 11 ani.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ceva normal sa iti doresti sa strangi bani, dar nu utiliza internetul pentru asta. Niciodata sa nu incerci sa faci bani din internet. Daca ai lucruri vechi pe care nu le mai folosesti poti sa le vinzi pe Tocmai.ro sau OLX, dar iti recomand sa nu incerci sa trimiti prin posta, ci mai bine specifici faptul ca vinzi doar in orasul tau, sau oamenilor ce sunt dispusi sa vina pentru a achizitona ce isi doresc.

P.S. Daca vrei sa iti ei un calculator nou, obligatoriu il vei achizitona impreuna cu parintii tai.

Iti dau un sfat. Zic sa te documentezi si sa alegi un calculator mai ieftin si bun. (Iti mai repet odata: nu cumpara de pe internet!) Imi dai funda, te rog!?

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a răspuns:

Http://testezi-investitiile.xtb.ro/? source=testezi-xtb-adwords-cpc-searchvol&datasource=2425&gclid=Cj0KEQjw58ytBRDMg-HVn4LuqasBEiQAhPkhugk-BlftSSItUDrVfTVkWC6ISD_CsmU-SpQZ_vMEItoaAsJZ8P8HAQ funda?

| iCappy a răspuns:

La 11 ani lasa pc-ul de gaming ca pun pariu ca habar n-ai cum se instaleaza Counter Strike... Mai bine pui mana pe invatat si lasa fanteziile astea de copil.

| eXtremeAdy a răspuns:

Sfat, nu incerca pe site-uri, iti iei teapa, am patit si eu, incearca sa cauti joburi de ex de distribuit pliante sau in general joburi pentru adolescenti in zona ta, poti cauta asta si pe net si poti lua datele de contact

| AsuIepurasulDePlus a răspuns (pentru eXtremeAdy):

E ilegal sa angajezi un copil care are mai putin de 16 ani.

| AsuIepurasulDePlus a răspuns:

Ce jocuri ai putea tu sa te joci la 11 ani la calculator...
Mai asteapta si tu vreo 4 sau 5 ani pana sa ceri calculator de gaming.
Cred ca te poti juca Minecraft si pe ala pe care il ai.