| DanielPH a întrebat:

Vreau să aflu cam cât ar câștiga un:
-Actor;
-Regizor;
-Profesor de istorie.
-Se merită să devin actor, regizor sau profesor?
Vreau sa vă aflu părerea!

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Merita sa devii actor regizor, dar nu la noi.Profesor de istorie doar daca iti place foarte mult. Si ce e aia cu 6000 de euro pe luna? Eu am auzit niste actori care daca primeau 2000 de lei pe luna in conditiile in care munceau de dimineata pana seara.
In orice caz, singurul lucru care merita cu adevarat e sa faci ceea ce iti place tie, indiferent de partea materiala. Daca faci ceva cu placere nu vei mai simti ca muncesti si vei putea sa ajungi sus.

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Multumesc pentru funda! Ma bucur ca am putut sa te ajut!

| untu a răspuns:

Nu conta salariu sau cat castiga fiecare! Conteaza sa muncesti foarte mult si sa faci chiar si orele suplimentare! Invata si sa reuseti sa alegi profesia preferata si fa munca din placere, nu pentru bani!

Răspuns utilizator avertizat