| Gogu06 a întrebat:

Cine castiga mai multi bani, actorii sau regizorii?
Intre cel mai bogat actor si cel mai bogat regizor dupa planeta care detine mai multi $$$?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Actorii au mereu salarii mai mari; ei sint cei care atrag publicul, nu regizorul.
Pentru anul trecut, Tom Cruise a fost cel mai bine platit actor.
Veniturile actorilor nu vin doar din salariile pentru filmele respective; de multe ori ei negociaza si un anumit procent din incasarile filmului si alte venituri colaterale filmelor.
http://www.mediafax.ro/......od-9812129
Cea mai bine platita actrita este Oprah Winfrey, pentru show-ul ei de televiziune.
Iar cel mai bine platit regizor a ajuns Michael Bay ( Transformers).
Vezi veniturile lor aici:
http://procinema.ro/......ywood.html
Te tenteaza o cariera?:)

| Gogu06 explică (pentru michelia):

Da, mi-am trimis cv-ul, astept oferte laughing. Pe cine nu ar tenta sa castige zeci de milioane pe an si sa lucreze o data sau de 2 ori pe an, dar nu big grin, intrebam din pura curiozitate. Nu stiu unde citisem, saracul james cameron, castigase dupa urma avatarului doar 350 de milioane laughing).

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Actorii sunt cei mai castigati