| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa dau la kinetoterapie si ma intereseaza daca se castiga bine din asta! Doar cei care stiu tarifele sau care sunt in domeniu sa raspunda!

5 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Se castiga relativ bine, dar e mai greu pana iti deschizi un cabinet sau te angajezi undeva. Dupa trebuie sa-ti faci o reputatie, sa stie lumea ca esti bun, totul depinde de cat de bun esti si cat de multi pacienti ai.

| SoleX a răspuns (pentru CuriousStuff):

In jur de cati lei pe luna, daca poti aproxima!

| CuriousStuff a răspuns (pentru SoleX):

Totul depinde de cati pacienti ai, daca ai 20 de pacienti pe zi si lucrezi 20 de zile pe luna poti sa faci si 40.000 de lei pe luna... (Bine, nu ramai cu toti in mana) Dar poti sa ai si un pacient pe saptamana. Asta daca lucrezi privat, la cabinetul tau. Daca lucrezi pentru cineva salariile difera, poti sa iti iei salariu tot in functie de cati pacienti ai, dar ai si un salariu fix. Asta difera de la angajator la angajator, fiecare cu salariu lui. Depinde de cat de cunoscuta e clinica.

La stat... Sunt salariile de la stat, destul de mici, de obicei.

Se mai poate lucra privat pentru anumite cluburi sportive, dar trebuie sa fii destul de bun pentru asta.

Dar nu face o meserie doar pentru bani, fa ce iti place, daca nu, peste cativa ani o sa ajungi sa-ti urasti locul de munca, eventual o sa renunti si ai facut o facultate degeaba.

| CuriousStuff a răspuns (pentru SoleX):

Un kinetoterapeut debutant nu face mai mult de 2000 de lei, apoi salariu creste odata cu reputatie pe care ti-o faci, totul depinde de tine.

| SoleX a răspuns (pentru CuriousStuff):

Un salariu de debutant in jur de 20 de milioane cred ca este suficient in Romania, eu cel putin pentru inceput as fi foarte multumit, sper ca asa o sa fie!