| Camyla a întrebat:

vreau sa fac un împrumut rapid cu contract notarial ceva sigur si serios..ma puteti ajuta? Am incercat la dif pers care spun ca dau imprumut cu contract notarial dar cereau o suma inainte...e teapa sigur.
Ma puteti ajuta? Multumesc anticipat.o zi frumoasa

1 răspuns:
| criss0081 a răspuns:

E teapa sigur! Am incercat si eu treaba asta acum un an, si n-am rezolvat nimic.Am luat ce-i drept si o teapa de 250 lei. Faza tare a fost ca acum 2 luni primesc o citatie de la Politia de pe Vasile Lupu (Prahova) de la sectia Crima organizata sa ma prezint a doua zi acolo.Il prinsese pe tipul respectiv si m-a pus sa dau o declaratie daca am sau nu pretentie la despagubire.N-a fos nimic asta, s-a rezolvat, dar cum citatia a ajuns la postul de politie de la mine din sat, cand m-am intors de la Ploiesti, tot satu vorbea ca am facut cine stie ce de m-a chemat astia de la Crima Organizata.pe site-urile cu anunturi de acest fel, mai sunt si tipii care dau bani imprumut cu garantii (auto, aur, imobile). Astia chiar dau, dar cand sa platesti ultima transa din bani, dispar si apar pe urma dupa expirarea contractului si te executa.Mai bine stai linistit, pe net sigur n-ai sa gasesti oameni care sa-ti dea bani asa, doar prin notar, fara garantie.Bafta!