| DeathLord93 a întrebat:

Daca mi se cere un imprumut de la ce suma in sus pot incheia contract la notar?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incheia contractul de imprumut la notar pentru orice suma, doar ca nu se justifica pentru sume mici, existand o limita minima a onorariul notarial.
De obicei se incheie contract notarial pentru sume mai mari, de ex. cele peste 5.000 lei.

| Codecs a răspuns:

Nu cred ca este un barem, deoarece notarul se plateste si poate sa iti faca si pe 1 leu atata timp ca tu ii platesti

| Minovi_Flora_2000 a răspuns:

Mi se pare ca 100 de euro cam asa ceva

| suntserios a răspuns (pentru Minovi_Flora_2000):

De unde ai scos cifra aia numai tu stii