| Rosca_Ilie_1996 a întrebat:

Vreau sa imi fac un cont paypal, dar nu stiu cum fac rost de card, ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| WLMA a răspuns:

Cardul de care ai nevoie când îți faci cont pe paypal este unul bancar obisnuit. Daca lucrezi probabil că acolo îți vine salariul, sau poate ai unul de credit. Daca nu ai card si iti doresti, daca ai peteste 18 ani, mergi la orice banca si spui ca vrei un card de debit sau daca vrei chiar de credit. Daca ai peste 14 ani, atunci vei avea nevoie de un parinte. Odata ce ai cardul, contul tau bancar va trebui sa aiba activ "internet banking" care nu e tocmai gratis (la banca transilvania 1leu/luna, la alte banci urca pana la 15 lei). Odata ce ai card, iti poti introduce datele in contul tau paypal si ai terminat, daca intampini probleme cu activarea cardului in contul paypal va trebui sa soliciti ajutor de la banca.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la banca, iti deschizi un cont si faci un card si il atasezi paypal-ului.