| FlyingSparkle a întrebat:

As dori sa fac comenzi de pe ebay si amazon cu card paypal. Ma puteti ajuta? cum se face un card paypal? si de asemenea am auzit ca trebuie sa iti faci si un cont paypal. parintii mei au carduri mastercard. stiu ca se poate pune numai RON pe carduri paypal, dar cum fac sa platesc in dolari, pentru ca numai asta accepta persoana care vinde? va rog mult sa ma ajutati!

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Nu exista asa ceva ca si "card Paypal", pur si simplu,iti faci un cont paypal, il "legi" de card-ul tau existent si poti transfera bani din paypal pe card si invers. Daca ai bani in paypal poti cumpara mai usor de pe ebay, dar cred ca poti cumpara si direct cu cardul.