| Adytupeu a întrebat:

vreau sa-mi deschid o farmacie.
Din cate am inteles imi trebuie licenta de farmacie
Cat costa aceasta licenta?
Mai merg bine farmaciile?
Multumesc pentru rasp.

4 răspunsuri:
| AndreiC a răspuns:

Salut. Din pacate sunt foarte multe farmacii... Din cate stiu eu se acorda un numar limitat de licente pe fiecare localitate. Depinde unde vrei sa iti faci. Pe langa asta costurile pe care le implica o farmacie sunt destul de mari. Trebuie sa ai un stoc de medicamente, sa respecti numeroase norme de igiena si sa ai o gramada de autorizatii.
Cea mai buna varianta ar fi sa mergi pe sistem franciza in care firma mama iti ofera tot ce este necesar pentru a incepe businessul, contracost bineinteles.

| ddeeapisicuta a răspuns:

Da merg asa si asa da m-ai bine deschide alta afacere pa funda?

| teodorajoana a răspuns:

In primul rand iti trebuie un medic si apoi o poti deschide.Da merg foarte bine farmaciile. SUCCES

| oanailysfm a răspuns:

Da pentru ca sunt ff multi oameni bolnavi. costa in jur de 50.000 euro ..succes. funda?