| stefstefansteff123 a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa-mi deschid un Service GSM pentru calculatoare si laptopuri dar pe langa acest lucru vreau sa si vand in strainatate calculatoare, deci un fel de import - export si gsm. Daca imi fac un srl as putea face toate aceste lucruri sau trebuie sa aleg care din aceste lucruri sa le fac?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Foate corect, un SRL si ai rezolvat.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intr-un srl poti avea mai multe ramri de activitati, codificate in CAEN.
Service de GSM se ocupa cu repararea telefoanelor.

| mihai69 a răspuns:

Și ce calculatoare atât de bune ai putea tu să produci ca să le poți vinde "afară"?
Și da, poți avea oricâte obiecte de activitate vrei ca SRL.