| Andrewwwbb a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa știu și eu din ce sunt făcute bancnotele.

3 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Plastic

| Andrewwwbb explică (pentru ReddY25):

Da dar ce fel de plastic

| DjSannan a răspuns:

Bancnotele sunt făcute din hârtie specială, pe care este imprimată o imagine specială și un design special. De asemenea, hârtia este acoperită cu un material special care este rezistent la murdărie și uzură. În unele cazuri, bancnotele sunt acoperite și cu materiale speciale cum ar fi plasticul, care le face mai rezistente la uzură și murdărie