| Lexus6500 a întrebat:

Vreau si eu sa stiu daca pot sa-mi fac cont de PayPal sau alte conturi prin care pot primi bani fara acordul parintilor.
Daca sunt minor.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Fizic, nu. Cand vei depasi o anumita suma vei fi pus sa-ti introduci o factura cu numele si adresa ta, etc. Practic "e posibil" dar nu e recomandat. Chiar daca ai intre 14-18 ani, si ai "acordul parintilor" si un "card pe numele tau" in care parintii sunt titulari si tu beneficiar, tot nu prea ar fi "ok", mai ales pentru Paypal. Cel mai bine le explici lor ce si cum si pana la 18 ani faci unul pe "numele lor" cu acordul lor etc. Dar poti intreba la suport la Paypal cel mai sigur, si-o sa te "ghideze ei". Momentan nu este ceva "junior" pentru Paypal. Poate baga asta pe viitor.

| TheCaliptus35 a răspuns:

Iti poti face cont de paypal sau skrill chiar daca esti minor, si bineinteles poti face si tranzactii(eu mi am vandut skinurile de cs iar banii i-am primit pe paypal si skrill). Insa la majoritatea site-urilor(asta numai in cazul in care vrei sa folosesti contul pentru a cumpara ceva)ai nevoie de un card asociat cu contul de paypal. Daca poti preciza si ce anume vrei sa faci cu acel cont, poate te pot ajuta mai departewinking.