| johnatthan a întrebat:

Salut tuturor.
As fi curios daca as putea face un imprumut la o banca,chiar am mare nevoie si da, pot plati ratele.
Problema este ca am 18 ani si inca sunt la liceu, deci nu sunt angajat. Stiu ca varsta difera de la 18-21 depinde de banca si ca trebuie carte de munca de cel putin 3 luni, dar atata timp cat eu pot plati inapoi chiar daca nu lucrez. este posibil?

Răspuns Câştigător
| GigiMD a răspuns:

Trebuie sa cauti alte organizatii care ofera credit rapid in afara de banci. Sunt convins ca exista si firme, organizatii care ofera imprumuturi elevilor, studentilor. Desigur nu sume prea mari.
O solutie ar fi, imprumutul s afie luat de unul din parinti. Iar ratele sa fie achitate de tine.

| suntserios a răspuns (pentru GigiMD):

Se numesc camatari.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu primesti credit daca nu ai contract de munca, nu crede ca esti in stare sa dai banii inapoi si de aia respinge cererea.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, nu este posibil, nu aiu de unde să aibă certitudinea că ai de unde să le restitui banii.
Baftă!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu este posibil atat timp cat nu ai dovada unui venit lunar. nu ii pasa bancii ca tu ai bani de la parinti sau bani castigati la negru.