| Clark99546 a întrebat:

Salut tuturor, ieri am facut un cont de paypal, am completat tot cu adresa, oras, si tot de la cardul, mi-au trimis chestia aia de verificare prin email sa pot intra in paypal, tot ieri am primit 48, 40usd de la o fata de pe un joc si incerc sa-i scot si nu reusesc deloc, Asa imia rata cand incerc sa-i scot pe card http://prntscr.com/dn3xn7, va rog ajutati-ma cu un sfar ce trebuie sa fac.

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Pai iti spune clar nu-i poti scoate acum.Tu trebuie sa citesti regulamentu lor sau orice regulament cand faci ceva la orice.Deci tu crezi ca aia is prosti sau dusi cu pluta?laughing Deci cand faci tranzactii printr-o banca si mai ales prin Paypal nu poti lua sau trage tepe nimanui.De ce? Pai uite de aia ca tu ai vainduc ceva sa zic,cumparatoru tia trimis banu,adica ala plateste catre paypal si paypal iti da tie,dar nu tii da imediat, asa toti ar trage teape, deci is banii tai dar nu-i ai acum, pana nu stiu cate zile, sa zica ala cumparatoru gata e ok am primit marfa etc.laughing Ce ai zis gata mam scos sau cum? Nu zic ca tu ai trage teapa dar multi is tentati sa o faca, lumea nu-i asa cinsitita cum cred unia.Deci banii vor sta acolo stiu si eu cam o saptamana sau 4 zile nu mai stiu exact,dar ii poti intreba pe ei. Daca cumva cumparatorul nu-i multumit, face o plingere, si daca plingerea este sustinuta ti se iau bani inapoi, ba te mai pune sa si platesti tot tu shippingu.Tu ce credeai ca paypal e asa ceva ca la romani laughing nu frate aia is seriopsi, as spune mai seriosi ca orice banca, tu de ce crezi ca toata lumea ii prefera? Cam asa lucreaza aia.Deci sa afli exact cum stau lucrurile ori ii suni si vorbesti direct cu ei sau citeste regulamentu lor, in cazul tau poti citi obligatiile si tot ce tine de vanzator.Acolo iti spune ce si cum, iti spune si ce comision ti se opreste bla bla, sa nu crezi ca daca vinzi ceva gata cu cit ai vindut aia si primesti.De aia e bine sa te informezi inainte dea vinde ceva sa stii ce ti se opreste cit la suta sa stii ce pret sa pui, asta banuind ca probabil ai vindut ceva si ai folosit paypalu.Deci nu trebuie sa faci nimic astepti aia faci pana cand spun ei ca poti lua banii.O sa te anunte cumva printr-un mesaj pe email eu asa stiu.O sa iti trimita un email si o sa zica ceva despre contul tau adica cai available deci de abia atunci poti retrage banii.Dar cand ai ceva nelamuriri citesti la ei pe site, eventual suni si is f de treaba, iti spune exact ce trebuie sa stii.