| Anonimus187 a întrebat:

Salut,un prieten vrea sa-mi trimita niste bani din Spania dar nu poate prin cont bancar, stiti alte metode prin care imi poate trimite? De exemplu cum e aici in ro self pay sa alimentezi cardul direct de la tonomatele din profi sau kaufland

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ba poate prin transfer bancar direct in contul tau bancar, chiar mult mai ieftin decat prin WesternUnion sau alte case de transferuri bancare!

Automatele bancare din Romania alimenteaza conturile din Romania, fiind imposibil sa depuna banii intr-un automat din Spania si tu sa-i primesti in tara.
Sa mearga la banca lui din Spania si sa faca transferul bancar, ca-l costa un sfert din cat l-ar costa daca face plata prin alta metoda. Asta daca nu are el accest la Internet banking sa faca tranfer direct.

Nota explicativa:
Tonomatele = sunt aparate pentru jocurile electronice.
Automatele bancare (numite si ATM sau bancomat) = sunt aparate bancare prin care poti face operatiuni bancare.

| Anonimus187 explică (pentru Violleta2022):

Nu ai inteles laughing nu poate ca are probleme cu legea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anonimus187):

Atunci este bine sa nu-ti trimita tie nici un ban, ca vei avea si tu probleme foarte mari cu legea, daca el este hot sau urmarit de Politie, se va vedea clar cui a transefrat banii furati si atunci ajungi partas la hotie, deci intrii in aceeasi oala cu el.

| Dismally a răspuns:

Prin Western Union

| aditimus a răspuns:

Revolut

| Anonimus187 explică (pentru aditimus):

Asa si cum adauga bani pe revolut in Spania?