| cascadoryes a întrebat:

Salut.Unde pot schimba mai multe bacnote de 100 de lei in bacnote de 500 lei? in afara de banca

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La benzinarie. La casa de schimb valutar. Bijuterie. La supermarket nu gasesti asa ceva. Nici hipermarket daca mergi.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt false?

| cascadoryes explică (pentru Violleta2022):

Nu.doar ca magazinele nu schimba si nu mai stiam unde sa ma duc sa schimb.

| Violleta2022 a răspuns (pentru cascadoryes):

De ce ai avea nevoie sa schimbi mai multe sute de lei, in 50?
Daca ai de platit atat de mult, poti platii cu sute, in rest doua de 50 sunt de ajuns pentru o bucata d evreme.

Totusi, de ce ai mentionat "in afara de banca"?
Exista un singur motiv pe lumea asta, ca sa eviti schimbatul banilor la banca: fiind falsi!

| cascadoryes explică (pentru Violleta2022):

Se pare ca nu ma intelegi. Am spus in afara de banca deoarece nu stiam daca accepta acolo.Eu in 5 luni fac 18 ani si nefiind major nu am umblat prin banci.Si vreau ca bacnotele de 100 de lei(un milion)sa le schimb in 500 de lei( 5 milioane), nu sa le schimb in bacnote de 50 de lei cum cred ca ai inteles tu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru cascadoryes):

Poate ar fi trebuit sa stii pana la varsta asta, ca bancile sunt taman centrele cele mai indicate sa schimbi banii, ca asta este ocupatia lor!

| cascadoryes explică (pentru Violleta2022):

Stiu asta.Ma refeream ca nu stiu ma accelta pe mine ca minor sa schimb, dar lasa oricum incerc nu.i problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Magazin, casă de schimb valutar ( unele dintre ele mai schimbă) amanet.

| P4rAd0x a răspuns:

Salut. La orice magazin, de preferat supermarket, daca nu se poate la banca. Incearca sa cauti pana gasesti. Succes.

| TheWhiteDemons a răspuns:

Pai la vreun amanet, magazine de bijuterii sau supermarket.Bafta!

| CautFilmHorror a răspuns:

La mine