| Bogdan91L a întrebat:

Va rog frumos, propuneti-mi un nume pentru o societate comerciala care se ocupa cu prestari servicii in domeniu energetic. Multumesc

8 răspunsuri:
| Bogdan91L explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

laughing Mulțumesc! Acum caut numele pe piesa AC/DC

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Bogdan91L):

AC/DC = Curent Alternativ / Curent Continu. Primul si cel mai mare energetician al lumii s-a chemat Tesla ( Nikola ). A construit prima hidrocentrala a lumii pe Cascada Niagara. Desi a murit in '43 si era facut nebun, la ora atuala savantii au inceput sa desluseasca unele din proiectele lui. Isi dau seama ca s-a nascut cu mult inaintea vremii lui, unii se intreaba daca nu cumva avea legaturi cu extraterestrii. Tesla a fost promotorul energeticii pe AC, concurenta care umbla sa implementeze DC a facut multe nefacute dar nu a avut in final succes. Piesa Highway to hell nu are legatura dar o putem asocia cu demonstratiile concurentei din vreme ca AC e fatal ( erau curentati si omorati elefanti ).

| RaduTN a răspuns:

Salut! Noi nu suntem in stare sa te ajutam, nu-ti putem face noi branding-ul fara sa stim mai multe detalii. Cauta un om care stie branding si el o sa fie in stare sa te ajute cel mai bine.

| Bogdan91L explică (pentru RaduTN):

Salut! Fiecare raspuns ma ajuta. Analizez raspunsurile, observ cuvintele, spontane cred. Ma intereseaza un cuvant practic sa fie usor de retinut, pronuntat. Puteti spune orice, chiar si pe langa subiect. Chiar si un cuvant nonverbal poate sa-ti trezeasca "povesti". P.S.: Incearca sa vorbesti la persoana intai, asa poate iasa Romania din..., fiecare persoana e importanta si trebuie ascultat. Stima! Bogdan L.L.

| TCosminn a răspuns:

ENser sau serEN. Poti imbina si in latina, cum de altfel, sunt multe titluri ale unor mari companii de azi. jongleaza cu chestile astea si iti va da ceva frumos, sugestiv si care da bine.

| RigbyBarosanul a răspuns:

Energetica
Si daca ai succes cu ea nu uita sa imi pomenesti numele!
Rigby!

| Bogdan91L explică (pentru RigbyBarosanul):

Sigur! O sa pun o lumanare.