| AlexDinamovistu a întrebat:

Salut,vreau sa aflu numarul facturii de pe factura de la eMAG. Unde e trecut? Pe chitanta de la curier sau pe foaia lipita de colet?

5 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca ai spus de curier inseamna ca ai cont online, deci poti intra aici:
https://www.emag.ro/history/shopping
Da-i click pe comanda, descarca Factura si numarul e sus in dreapta.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Pe factura care se afla in colet. Daca ai cont pe net la eMag nu trebuie sa te chinui. Intra pe contul tau, istoric comenzi & facturi si acolo gasesti factura ta. Trebuie sa instalezi gratuit Adobe Reader ca s-o citesti. Vei gasi ceva de genul: Factura nr. 604825 seria BCFG nr. 20152674569. Le scrii pe alea.
Atentie! Certificatul de garantie il trimiti in original si pastrezi o copie. Factura o trimti in copie si pastrezi originalul. Accesoriile trebuie sa fie toate si cu cutia originala.

| InspectorGadget a răspuns (pentru Salontanul):

Eu am trimis un telefon la service doar cu certificatu si factura eMAG si telefonul si incarcatoru nu are importanta cutia

| InspectorGadget a răspuns:

Pe factura care scrie eMAG este sus numarul in partea dreapta sus
sau in contul de eMAG si gasesti facturile care scrie si numerele
vezi pe http://s27.postimg.org/qgsy670xf/we_MAG.png

| Dragan_Constantin_1950 a răspuns:

Nu am primit factura la comanda2017049820 di 23 07 2018