| bitzah1gh a întrebat:

Vreau sa deschid un site de cumparaturi online, ceva gen eMAG doar ca produsele or sa fie haine, accesorii si posibil incaltaminte ( toate produsele or sa fie de la firmele renumite precum Diesel, Emporio Armani, Guess, Gucci, doar haine scumpe adica pentru cine isi permite, dar la un pret mai mic decat cel din magazine. ) Am nevoie de cineva care sa stie sa creeze un site cap coada. Adica de la a cumpara domeniu pana la al termina cu tot cu imagini cu absolut tot. Eu stiu doar sa cumpar domeniu, ceea ce e cel mai usor ) dar nu stiu cum sa il fac de cumparaturi, cum sa adaug produsele, cum sa pun imaginile pentru produse, mai pe scurt nu stiu absolut nimic si am nevoie de cineva care sa stie sa o faca si sa ma invete. Am auzit ce se poate cumpara si gata facut, sau daca il poate face cineva, eu ii dau banii. Vreau ca site-ul sa fie valabil si in Austria, Italia etc. Nu doar in Romania. Adica sa pot livra produse si acolo. Cine e interesat sa ma invete/sa imi spuna de unde il cumpar gata facut/ sa mi-l creeze si sa ma invete cum il folosesc. Multumesc

6 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Iti las date de contact al unei firme care face si promoveaza situri destul de convenabil, prin mesaj privat.

| MeConstantine a răspuns:

Daca o sa platesti iti pot da un numar de contact al cuiva care se ocupa deja cu creare de site tip dinacesta.

| Brotacelul a răspuns:

Magazin online iti poti face fara probleme prin www.ucoz.ro. Uite si un exemplu: http://lucarsenia.com/

| atoatestiitoarea a răspuns:

Dacă ești serios și nu un gură cască cum sunt majoritatea de pun întrebări aici, te pot ajuta după ce te testez să mă conving că meriți și că nu pierd timpul iurea cu tine.
Cel mai simplu este să faci un site cms Joomla care er si optinea oscomerce special pentru site de vânzări. Template găsești cu gramada pe net, dar îți trebuie unul responsive, adica să fie agreat și de tabelete si smartfoane.
Sistemul de plată cel mai sigur este PayPal. Trebuie să-ți faci un cont. banii se varsă simplu și instantaneu

| alexpromd a răspuns:

Eu te sfatui sa folosesti wordpress, pentru ca e simplu in utilizare, o sa-l poti administra personal. uite aici cateva theme pentru magazin gratuite
http://demo.fabthemes.com/zenshop/
http://demo.fabthemes.com/xenastore/
http://demo.fabthemes.com/viper/
La fel sunt si pluginuri care te ajuta la administrarea magazinului. Pentru inceputul afacerii e numai bun, nu e nevoie de investitii mari

| Taloi_Liviu_1970 a răspuns:

Poate gasesti raspuns aici: http://ECOMpedia.ro. Succes!