| mariusnistor a întrebat:

Salut, vreau sa fac un cont pe platforma de tranzactionare. Limita minima de varsta e de 18 ani, eu am abia 17. Ma poate ajuta cineva sa faca cont pentru mine?

Ofer recompensa, multumesc.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te poate ajuta nimeni, ca-i ilegal!

| mariusnistor explică (pentru Violleta2022):

Ce e ilegal in a-ti face un cont pe o platforma?

| johnnny123 a răspuns:

Lăsând la o parte faptul că ceea ce ceri este ilegal și imposibil de realizat pe o platformă serioasă datorită procedurilor de verificare a identității... Nu te temi că dacă ar face un necunoscut un cont pe numele lui iar tu ai băga bani acolo, titularul contului îți poate lua toți banii investiți?

Tu nu ești doar o pradă ușoară pentru fraudă, ci inviți de-a dreptul oamenii să te fure...

| NunuNini a răspuns:

Nu risca nimeni sa faca puscarie pentru tine. Mai asteapta un an.

| Dobrinx a răspuns:

Este destul de securizata o astfel de platforma. Ca sa intelegi, la verificare contului trebuie sa iti faci selfie cu buletinul, sa iti filmezi fata.

Sa trimiti documente ca: Factura de apa/gaze, extsras de cont bancar, si multealtele, toate astea ca sa dovedesti ca esti tu, ca ai o locuinta etc.

Ori vorbesti cu parintii, ori astepti sa faci 18 si ii dai drumul la treaba, pana atunci te documentezi mai bine in domeniu big grin