| emmanuel a întrebat:

Vreau sa imi deschid o afacere de printare haine. Pot cumpara haine fara eticheta si brand si sa imi pun propria eticheta si propriul brand?
Daca da, care sunt formele legale pentru asta?

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Daca ar avea brand atunci proprietarii brandului trebuie sa dea in judecata, altfel...
daca o haina nu are brand, CINE il da in judecata?!?

deci poti sa pui ce vrei pe ea

si nu trebuie sa le ia bulk din nici o China, avem Dragonul Rosu in Bucuresti cu jdemii de chinezarii diferite in el si numai bulk ti le vand, la preturi foarte mici, vin din toata tara vanzatori mici sa ia marfa
https://dragonulrosu.ro/
si invarte-te pe aici sa vezi cat de mare poate sa fie:
https://goo.gl/maps/oEUEiLWyg6nGGane8

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

și pe etichetă o să scrii că tu ai făcut haina respectivă?

| StefanIntrebare a răspuns:

Nu e legal dar poti daca stai sub radar, aka daca e o afacere mica. Dar de ce ai face asta? Ai face profituri minuscule oricum. Trebuie sa cumperi haine in bulk din China/Pakistan/India/etc unde le produc in masa MULT mai ieftin. Ar fi gen sub $0.50 pe tricou sau ceva de genu si dupa ce il printezi poti sa il vinzi de 50 de ori mai scump.

| emmanuel explică (pentru JicaContra):

Gen sa fie tricou/hanorac simplu si eu sa brodez logo-ul meu si sa il printez. Bineinteles ca imi doresc sa aiba si eticheta mea.
Unde as putea afla mai multe detalii legate de chestia asta?

| JicaContra a răspuns (pentru emmanuel):

Sincer, nu stiu, raspunsul meu a fost doar de bun simt, e o prostie cineva sa sustina ca e ilegal
dar poti sa te interesezi la un notar, contabil, chiar un avocat

| JicaContra a răspuns (pentru StefanIntrebare):

Daca ar avea brand atunci proprietarii brandului trebuie sa dea in judecata, altfel...
daca o haina nu are brand, CINE il da in judecata?!?

deci poti sa pui ce vrei pe ea

si nu trebuie sa le ia bulk din nici o China, avem Dragonul Rosu in Bucuresti cu jdemii de chinezarii diferite in el si numai bulk ti le vand, la preturi foarte mici, vin din toata tara vanzatori mici sa ia marfa
https://dragonulrosu.ro/
si invarte-te pe aici sa vezi cat de mare poate sa fie:
https://goo.gl/maps/oEUEiLWyg6nGGane8