| papuciirupti a întrebat:

vreau sa imi fac un cont la o casa de pariuri online dar nu stiu mai mult de 'pariezi live'...
cum iti faci cont, cum realizezi o depunere, cum poti extrage bani, trebuie card obligatoriu? (am unul la brd si am o suma frumoasa pe el, acestiau au de suferit daca eu nu 'intru in ei' ma refer la taxe, impozite, inselaciuni?
astept sfaturi si ofer fundita

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

1. Apesi pe "Inregistrare" si completezi formularul cu datele tale (nu false, nu inventate pentru ca iti va fi imposibil sa retragi banii).
2. Dupa ce ti-ai facut cont la agentia respectiva, apesi butonul "Depunere" si alegi o suma care urmeaza sa fie extrasa de pe card.
3. Apesi "Retragere", alegi suma, iar in interval de cateva zile (variaza de la agentie la agentie), iti vei primi banii pe card.
4. La unele agentii trebuie card obligatoriu, la altele depunerea si retragerea se pot face de la sediul unei agentii terestre. Cu alte cuvinte, daca-ti faci cont pe site la Superbet sau Efortuna poti sa mergi la agentia din orasul tau si sa depui bani. Daca alegi sa ii retragi, dupa un anumit interval (pe care ti-l vor mentiona ei), poti sa mergi in acelasi loc si sa iti primesti banii. Astfel, nu va trebui sa mai dai datele de la card. Este mult mai la indemana si preferat de multi pariori, printre care si eu. Legat de treaba cu inselaciunile, acestea nu exista daca ai ales o agentie decenta. Recomand Bet365 (daca nu locuiesti in Romania), Betano, Unibet, Sportingbet (pentru astea ai nevoie de card) sau Casa Pariurilor, Superbet, Efortuna si, daca nu ma insel, si Get's Bet (pentru astea nu ai nevoie de card). Daca ai vreo nelamurire, revino cu un raspuns.

P.S. Sfatul meu, ca parior, este, totusi, sa nu intri prea adanc in treaba asta.

P.S. 2 Tot ceea ce ti-am scris mai sus este valabil daca ai peste 18 ani.

| papuciirupti explică (pentru AFR81):

Am 18 ani, stiu sa ma controlez si nu o sa bag sume mari, o sa incerc sa ma ridic usor dar mai in siguranta, am un coleg care cumpara ponturi si le primesc si eu...
chiar am primit raspunsul pe care il doream sa-l vad, o sa imi fac cont la fel cum ai si tu fara card sa nu mai stie nici ceru' nici pamantu' ce fac eu.
o sa incep cu 100 lei si cam la cat timp pot face retragere sau este in functie de suma retrasa sau de o perioada spusa de ei?

| AFR81 a răspuns (pentru papuciirupti):

Trebuie, dupa ce iti faci cont, sa le trimiti o copie dupa buletin pe e-mail. Asa e sigur la Superbet si cred ca si la celelalte. Dupa ce iti vor confirma ca totul e in regula, vei putea retrage linistit. Cred ca in 1-2 zile e gata. Dupa aceea, vei putea retrage oricand doresti si oricat doresti.

| dodou a răspuns:

Salutare!

Am o propunere pentru tine, poate te interesează. Lasă-te de pariuri şi intră pe opţiuni binare că e mult mai rentabil şi riscurile sunt mult mai mici. Tot ce trebuie să faci e să analizezi cursurile valutare, ştirile macroeconomice şi pe baza acestora să faci predicţii. În opţiuni binare există mai multe forme de investiţii, recomand pe cele de tip call/put. Call deschizi când un activ va creşte, put când va scădea.
Ce este un activ? Orice instrument ce se poate tranzacţiona pe opţiuni binare, eu mă duc doar pe perechi valutare: eur/usd, gbp/usd, usd/jpy şi aşa maideparte.
Un broker bun, cu care nu am avut nicio problemă, este
www.iqoption.com
În plus, dacă nu ai timp să vizualizezi indicatori, adică să faci analiză tehnică, sau poate nici fundamentală, poţi apela la servicii de semnale care îţi spun pe ce anume să investeşti şi pe cât timp. că am uitat să menţionez că deschizi o poziţie pentru un anume timp, de la 1 minut la 1 lună. Recomand opţiunile de 30 minute sau mai mult, dar dacă ai mulţi bani şi îţi permiţi, chiar şi tranzacţii de 1 minut, cu menţiunea că trebuie să foloseşti o strategie numită martingale. Şi în pariuri se foloseşte. Practic dacă pică primul pariu, al doilea îl deschizi cu sumă mai mare, al treilea şi mai mare etc. Dar e foarte riscant aşa, chiar dacă poţi să deschizi opţiuni de 1 dolar sau euro, în funcţie de varianta aleasă la deschiderea contului.
Nu am fost prea explicit, dar după ce accesezi pagina lor
www.iqoption.com

vei înţelege totul.
Sunt şi alţi brokeri, cu alte condiţii, alte platforme de tranzacţionare, amintesc doar topoption.com, optionfair.com.
Un serviciu bun de semnale este
thebinarysignals.com
cu o rată de câştig de aprox 70%. Din 70 tranzacţii, 50 îs bune, 20 picate. Sigur că variază de la lună la lună, dar nu atât de mult.
Merită să faci investiţie de 1000 dolari, 100 dolari costă abonamentul la semnale, dar poţi să faci liniştit 700 dolari pe lună sau mai mult. Pui pe fiecare tranzacţie 50 de dolari, iar dacă pică o tranzacţie nu o dublezi. De aci şi riscurile mai scăzute faţă de pariuri.
Eu folosesc serviciul de semnale menţionat, dar fac şi tranzacţii analizate de mine. Dar sunt săptămâni când chiar nu fac nicio analiză, doar după semnale, şi tot rentează.
Menţionez că veniturile trebuie declarate la ANAF, formular 200 dacă bine îmi amintesc, sper să nu fie 220. Le cam confund.
Succes şi dacă nu înţelegi ceva, scrie aici şi răspund.

| mihaialbu a răspuns:

Salut. Nu e foarte greu sa-ti faci cont la o casa de pariuri. De obicei ai in partea dreapta-sus un buton cu numele Inregistreaza-te sau ceva de genul.
Dai click acolo si ajungi la formular. Completezi datele ce ti se cer, DAR neaparat cu datele tale reale. Oricum, pe net gasesti multe tutoriale cum sa-ti faci cont, unul din site-urile foarte bune fiind http://www.biletul-zilei-7.com/.