| Gewww a întrebat:

Salut! Vreau sa intru în politie, vreau sa intru în academie, în cel mai "rău" caz școala de agenți, întrebarea este:
-Se merită să fii polițist in zilele noastre? Oare m-as descurca financiar? Pls fără hate

Răspuns Câştigător
| Kornuletz540 a răspuns:

Da, dacă vrei cu adevărat și îți dorești din toată inima se poate, sunt sigur că vei fi un agent bun, cu câteva condiții esențiale: să fii incoruptibil, să nu iei șpagă și să nu aperi pe nimeni care se crede mai presus de lege, iar dacă se v-a întâmpla asta și acel cineva te v-a amenința că îți va face viața un calvar doar prin prisma averii, funcției și poziției de putere pe care o are, luptă contra lui prin toate mijloacele pe care le ai la dispoziție. Și mereu să fii pregătit de situațiile pline de pericol, de orice fel, pentru că la un moment dat, sigur vei da de ele.