Întrebare recomandată | Username404Error a întrebat:

Vreau sa-mi fac un cont de paypal,am un maestro card de la BRD, insa atunci cand scriu numele cardului pentru inregistrare, imi spune ca nu este corect.Ce sa fac?

13 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Salut
Iti sugerez Visa Electron sau eventual Mastercard, nu vrei avea probelme.
Bafta

| AgathaRo a răspuns:

Mai intai creeaza contul de paypal dupa care dai sa verifice contul. Apoi completezi cu datele de pe card. Pentru a confirma contul de pp si lega cardul de cont te va taxa cu 1.5 euro dupa care ti-l inapoiaza suma de bani.

| Username404Error explică:

@AgathaRo asa am facut, insa la verificare, cand scriu datele contului imi da eroarea asta:You have entered an invalid number or partial credit card or debit card number. Please check your entry and try again.Nu mereg poate pentru ca nu am bani pe card?

| SmokeyEye a răspuns (pentru Username404Error):

Trebuie sa ai bani pe card pentru validarea contului, bani care iti vor fi virati inapoi in cont, dupa verificare. 3 $ era cand mi-am facut eu.

| mixxjim a răspuns (pentru Username404Error):

Trebuie sa ai bani pe card, pentru validare iti ia 1, 5 euro de pe card (echivalentul in lei), deci trebuie sa ai macar vreo 6-7 lei pe card. Cel mai probabil este de la setarile din banca, nu poti face tranzactii cu orice card, iar cele pentru minori s-ar putea sa aiba restrictii la asa ceva. Trebuie sa vorbesti cu ei sa-ti dea acces.

| Username404Error explică (pentru mixxjim):

Ok,o sa bag bani pe card, si apoi voi vedea daca il pot valida, daca nu ma voi duce si voi vorbi cu ei.

| Username404Error explică:

@CodescuRobert1972 Ciudat, mie imi aparea acolo sa aleg maestro sau visa...

| CataC a răspuns (pentru Username404Error):

Am eu Visa si merge de minune, de ani buni, nu te lua dupa toti...
E si validat, am facut si tranzactii.

| Username404Error explică (pentru CataC):

Da poate ai dreptate, insa eu nu pot sa desfintez acum cardul.(stiu ca in mod normal dabea dupa un an poti), Iar in al doilea rand eu vreau sa-mi fac cardul sa vina alocatia pe el.pot face asat dar totodata sa ma cont paypall?

| SmokeyEye a răspuns (pentru Username404Error):

Ai fost la banca sa zici ca vrei paypal si sa iti deschida contul ( unsecure)? trebuie sa iti setezi limitele de transfer, pe zi.

| Username404Error explică (pentru SmokeyEye):

Deja am limitele setate, sau cel putin cand mi-a facut cardul deja mi le spusese.i-am spus doamnei de la ghiseu daca merge sa fac cont de paypall dar nici ea nu prea stia despre ce site este vorba...imi spuena sa caut informatii despre platforma lor si sa vad ce regulii au ..etc.

| Username404Error explică:

Am rezolvat.Trebuia sa pun bani pe car d iar apoi sa ma duc la bancomat si sa dau,, interogare sold''. Acum nu mai am decat sa astept sa-mi vina codul de confirmare.MEOSTRO card MAster card si VISA SUN ACCEPTATE DE PAYPAL.Va Multumesc tututor.

| Alexandru_Cocean_1989 a răspuns:

Nu iti recomand paypal. mai bine foloseste payoneer