| suciualexandraerika a întrebat:

Buna!
Am un card MAESTRO de la BRD si vreau sa imi fac cu el un cont paypal, dar la inregistrarea in paypal imi cere un cod digital pe care eu nu il am pe spatele cardului.
Nu e MASTERCARD, e MAESTRO.

Sunt nevoita sa fac un card nou? Se poate la aceeasi banca?

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Desigur, poti sa iti atasezi 2543 de carduri la acelasi cont. Si eu am Maestro, iar pentru a primi bani din PP mi-am facut un Visa. O sa ai de platit vreo 5-10 RON la eliberare si dupa aia comision anual. Hopa, stai ca abia am vazut, esti la hotii aia ordinari de la BRD - fa-ti un Visa+cont la alta banca, in cazul asta. Recomand ING sau Transilvania, merg si Reiff, dar au inceput sa o dea in strimbe in ultima vreme.

| TuguiMihai1 a răspuns:

Sunt ultimele 3 cifre de pe spatele cardului.
De asemenea trebuie sa ai in cont 1, 5 eur pe care paypalul tii retrace din cont si tii da inapoi dupa confirea cardului.
Dupa vreo 3 zile mergi la banca si ei un extras de cont.
Pee extrasul de cont in dreptul traztiei paypal gasesti un cod cu care confirmi cardul si ti se retuneaza in cont cei 1, 5 eur.

| Xela90 a răspuns (pentru TuguiMihai1):

Salut am si eu o intrebare, cum trimiti si eu 1, 5 euro cum zici tu pe paypal? si extrasu de cont daca eu nu sunt in tara cum fac rost de el?

| robertp1 a răspuns:

Tu te referi la CSC care apare la inregistrarea cardului? si eu am fost in aceeasi situatie, dar am bifat ca nu am csc si a mers, acum inca astept sa primesc 4 digital code pe extrasul de cont.

| Sn4tch a răspuns:

Codul ar trebui sa fie pe spate, unde la fel ar trebui ca tu sa semnezi. Sunt ultimele 3 cifre.

| Bodoit a răspuns:

Din cate stiu eu, nu se poate cu Maestro. Am si eu la BCR si a trebuit sa pot avea Paypal doar cu Mastercard- concluzia : doar cu alt card neaparat. Succes