| IonutCiobanescu a întrebat:

Salutare, am de gand sa-mi achizitionez un telefon in rate de pe eMAG, si acolo imi scrie prin doua modalitatii, Card de Credit si eCredit, cum functioneaza eCreditul? (finantare 100% online MKTP)? Sunt nevoie de ceva acte in plus de munca sau nu stiu ce?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te verifica in baza de date de la anaf unde angajatorul e obligat sa raporteze salariul
Asa stie eMAG ce venituri ai
Daca muncesti la negru sau angajatorul face ilegalitati e alta poveste
Printre altele semnezi si un acord ca le permiti sa te caute in baza de date de la biroul de credit sa vada daca ai alte credite sau daca ai avut intarzieri/ esti sau ai fost rau platnic
Totul se face automat
In max 10 minute iti da si raspunsul pe loc

Te pune sa ti confirmi identitatea facand o poza la buletin si punandu te sa faci anumite gesturi in timp ce te filmeaza, de ex sa misti capul la stanga

Deci chiar e 100%online