| Dyon2010 a întrebat:

Salutare!
Am nevoi de diferite sugestii, de afaceri care încă merg
A-și vrea sa îmi deschid ceva
Și nu știu ce... Nu știu ce ar prinde pe termen lung...
Mulțumesc anticipat ????

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Dacă singura ta idee legată de afaceri este să intri pe TPU și să ceri idei de afaceri (fără să dai absolut niciun detaliu legat de competențele și posibilitățile tale), crede-mă că afacerile nu sunt pentru tine.

| Dyon2010 explică (pentru johnnny123):

Ai înțeles greșit
Eu când am dat sa postez acesta întrebare
Am ales categoria "Finanțe/Afaceri".
Și ma gândeam ca cei ce o sa răspund, o sa îmi dea ceva complex
Cu cât mai puține riscuri de faliment

| johnnny123 a răspuns (pentru Dyon2010):

"Și ma gândeam ca cei ce o sa răspund, o sa îmi dea ceva complex
Cu cât mai puține riscuri de faliment"

Asta-mi confirmă încă o dată faptul că nu știi absolut nimic despre afaceri și prin urmare nu ar trebui să te apuci de ele.

Dacă ai fi știut ceva despre afaceri, atunci ai fi înțeles că nu-ți poate da nimeni idei "cu riscuri puține de faliment".

Orice afacere din orice domeniu se confruntă cu riscul de faliment. Faptul că un domeniu este foarte căutat nu înseamnă că toate afacerile din domeniul ăla sunt de succes. Poți să fii în cel mai căutat domeniu și să dai faliment imediat.

În plus, succesul unei afaceri depinde în mare parte de competențele celui care o conduce. Iar tu nu ai spus absolut nimic despre competențele tale, ceea ce mă face să cred că acestea sunt inexistente.