| LLG123 a întrebat:

Salutare, am o intrebare, pot sa primesc prin cedare de la o persoana fizica, rata creditului pe care acea persoana il suporta deja? Adica concret X si-a facut credit in banca de 30.000 $ pentru un apartament, el acum vrea sa cedeze acel credit mie, eu ce criterii trebuie sa indeplinesc? Multumesc anticipat

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate dar numai cu acordul bancii. Va trebui sa indeplinesti toate conditiile de creditare a bancii pentru imprumutul respectiv. Mergeti amandoi la banca si o sa va spuna despre ce este vorba.