Întrebare recomandată | Selim1998 a întrebat:

Salutare. Am și eu o problema cu Revolut și sper sa ma poată îndruma cineva. Am primit niște transferuri de la alte bănci care au fost puse in așteptare de către banca care trimite, in acest timp cardul meu Revolut funcționa perfect. Peste câteva ore cei de la Revolut îmi limitează cardul, întrebarea mea este, banii respectivi îmi mai intra in cont dacă plata a fost inainte sa îmi fie blocat cardul? Cei de la asistenta lor îmi spun de 2 zile sa aștept iar eu chiar am nevoie disperata de acei bani.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta este actiune suspicioasa in contul de la Revolut si banca iti poate bloca contul ca sa faca investigatii.
Tu esti in Romania dar ai card de Revolut din UK si primesti bani de la mai multe banci... evident ca tuturor ni se pare o activitate suspicioasa si fauduloasa, ca nu-i posibil sa fii platit asa, intr-o zi de o multitudine de banci... cu ce scop?
Spalare de bani?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, e o problema foarte cunoscuta cu Revolut ca blocheaza cardurile si conturile cand au ei chef si pe urma ofera un suport deficitar. Dar toata lumea se incapataneaza in continuare sa foloseasca Revolut. Nu prea ai ce sa faci decat sa astepti sa iti deblocheze revolut conturile. Tine doar de ei.

| InsaneZor00 a răspuns:

Mie nu mi s-a întâmplat niciodată să-mi blocheze contul, și folosesc Revolut de câțiva ani. Vorbește pe chat cu ei să-ți deblocheze contul și să verifice dacă ai acele transferuri în așteptare. Oricum în cel mai rău caz se vor întoarce banii înapoi la cine ți i-a trimis, asta în cam 5 zile lucrătoare.

| Selim1998 explică:

Acum am primit notificare cum ca transferul a fost anulat, eu am va it masina bunicului meu pentru 1360 euro și cumpărătorul mi-a făcut transfer bancar. Acum eu cum mai recuperez acei bani?

| suntserios a răspuns (pentru Selim1998):

Pai nu ii mai recuperezi.
Anulezi tranzactia, si vinzi altfel masina.