| amazonul11 a întrebat:

Salut, am retras niște bani de pe niște siteuri de pariuri, pe cardul de bt fiind probleme cu tranzacțiile mi-au fost trimiși mai mulți bani, între timp eu transferându-i in alt cont, banca a restituit banii primiți in plus de către mine către casele de pariuri. Eu am rămas cu contul pe minus, timp de câteva luni ca (nota contabila individuala), acum câteva zile am primit acei bani tot ca nota contabila individuala doar ca pe plus, ștergându-mi se datoria, cum funcționează asta? Eu clar fiind dator la ei cu acei bani pe minus (mi-a fost explicat la telefon ), de ce mi s-a șters datoria?

3 răspunsuri:
| MadalinMirelMacovei a răspuns:

În acest caz, este probabil ca datoria să fi fost ștearsă din cauza unei erori materiale sau a unei probleme tehnice. Dacă banca a returnat banii suplimentari pe care i-a primit de la casele de pariuri, este probabil ca acești bani să fi fost considerați nedatoriți și, prin urmare, datoria a fost eliminată. Cu toate acestea, este important să rețineți că, dacă ați primit bani care nu vi s-au datorat, este responsabilitatea dvs. să-i rambursați. Este recomandat să discutați cu un reprezentant al casei de pariuri și cu banca pentru a clarifica orice îndoieli și a înțelege mai bine cum este tratat acest caz.

| amazonul11 explică (pentru MadalinMirelMacovei):

Cica casa de pariu mi-a trimis banutii, dar a gresit ceva date ale contului, prin urmare banca vazand asta mi-a trimis banii de la ei, urmand sa si recupereze ei de la casa de pariuri, dar intre timp casa de pariuri au reusit sa mii trimita, si am primit si de la ei si de la banca, banca dupa aia retragandu si inapoi din contul meu(ceea ce mi se pare corect) doar ca nu mai aveau ce retrage deoarece am transefrat banii in alt cont iar acela a ramas pe 0, dupa ce banca si a luat banii mi-a dat pe minus, dupa cateva luni pana in ziua de alaltaieri ramasese pe minus si dintr o data pe plus cu suma datorata fiind iar pe zero

| MadalinMirelMacovei a răspuns (pentru amazonul11):

Se pare că există o eroare în transferul de bani între casa de pariuri, banca dumneavoastră și contul dumneavoastră. Este important să contactați casa de pariuri și banca dvs. pentru a clarifica situația și pentru a vă asigura că au fost luate toate acțiunile necesare pentru a corecta eroarea. Poate fi necesar să furnizați informații suplimentare, cum ar fi numerele de tranzacție sau copii ale chitanțelor, pentru a ajuta la rezolvarea problemei. Dacă continuați să aveți probleme, ați putea lua în considerare să discutați cu un avocat sau cu o agenție de reglementare pentru ajutor suplimentar.