| SilentRain a întrebat:

Salutare, aș avea nevoie de putin ajutor.
E pe aici o persoana care ma poate ajuta cu câteva explicații pentru fluturașul de salariu? Ceva mi se pare un pic dubios.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune despre ce este vorba, eventual scrie aici tot ce scrie pe fluturas, nu este nevoie de alte date decat cele incepand cu salariul brut.

| SilentRain explică (pentru Ioandelasal):

Pe o luna de zile cu doua sămbete lucrate am luat în mână 1.394 lei
Ia pe alta cu doar 1 sâmbăta am luat 1.330 lei
Sâmbetele cică sunt plătite 200%
Alți colegi de ai mei au luat mai mult și nu intelg de ce iau mai puțin sad

| Bula a răspuns (pentru SilentRain):

Inseamna ca esti platit cu 64 lei/zi, net (in mana).
Probabil, colegii tai au salar mai mare (vechime mai multa sau au negociat mai bine).

| Ioandelasal a răspuns (pentru SilentRain):

Banuiesc ca esti incadrat la salariul minim pe economie si pe luna, fara ore suplimentare revine 1.263 lei, deci cam 63 lei pe zi, asa ca se explica cumva diferenta intre cele 2 luni, totusi ar fi trebui sa fie cca 126 lei.

| sofisis a răspuns (pentru SilentRain):

Pai probabil fata de colegii tai tu ai salariul de incadrare mai mic...
Ai avut vreo zi de concediu in luna respectiva sau ceva?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Intreaba-o pe femeia aia de acolo mah, cu care te-ai imprietenit pana acum, sunt sigur.

| SilentRain explică (pentru DoarBogdan):

E plin de câini, nu e nici o femeie
Și dacă întreb la superior mai mult ca sigur găsesc ei o scuza tâmpită